Strona główna/Aktualności/OJCZYSTY - ZNAM, LUBIĘ, SZANUJĘ

OJCZYSTY - ZNAM, LUBIĘ, SZANUJĘ

2 Marca 2023

21 lutego świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Coroczne obchody mają na celu promowanie świadomości i różnorodności językowej i kulturowej.

Z tej okazji uczniowie wzięli udział w quizie językowym i w wielkim dyktandzie ortograficznym. Quiz został zorganizowany w tym roku dla klas szóstych. Sześcioosobowe drużyny zmagały się z gramatyką, ortografią, rebusami oraz łamańcami językowymi. Pierwsze miejsce zdobyła klasa 6B. Gratulujemy!

W zmaganiach ortograficznych udział wzięło 15 osób. Mistrzami ortografii zostali: Natalia Bugajska, Bartosz Mucha oraz Marcel Kopeć, którzy nie popełnili żadnego błędu. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki i dyplomy.

Promujmy poprawne posługiwanie się językiem ojczystym nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Dyktando Dyktando Dyktando  Dyktando Dyktando