Strona główna/Aktualności/Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

30 Września 2024

Biblioteka szkolna po raz piąty zorganizowała 27 września wspólne, głośne czytanie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, ogłoszonego przez Polską Izbę Książki w 2001 roku.

Zaproszono nauczycieli, uczniów do włączenia się w akcję i przeczytania na zajęciach fragmentu wybranej książki autorstwa Janusza Domagalika, pisarza urodzonego w Czeladzi.

Czytano urywki takich pozycji jak: „Jak mała Agatka szła na koniec świata”, „Koniec wakacji”, „Pięć przygód detektywa Konopki”, „Księżniczka i chłopcy”, „Skarb szeryfa”, „Zielone kasztany”, „Banda Rudego”.

Prowadzący zajęcia przekazali informacje o autorze czytanego tekstu, podkreślając jego związki z Czeladzią, zainteresowali twórczością pisarza.

Moc głośnego czytania to nie tylko tekst książki, to także miły głos czytającego, wspólny uśmiech, niezwykły nastrój chwili.

Wspaniale, że 27 września 2024 roku książka, twórczość literacka czeladzianina-  Janusza Domagalika, gościła w naszej szkole.

Dzień czytania