Strona główna/Aktualności/PIĘKNO LITERATURY ZAMKNIĘTE  W FORMIE PLASTYCZNEJ

PIĘKNO LITERATURY ZAMKNIĘTE  W FORMIE PLASTYCZNEJ

20 Grudnia 2021

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W  nasze serca wlewa się blask i szczęście.
Organizatorki konkursu na ilustrację do wiersza Jana Twardowskiego „Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?”: p. Agnieszka Podsiedlik -Szałas i p. Beata Machura zaproponowały, abyśmy zatrzymali się na chwilę i przeczytali ten piękny utwór poetycki, a uczniów klas IV - VIII zaprosiły do wykonania ilustracji - wyrażenia plastycznie jego tematyki.
Wykonano świąteczne rysunki, zabarwione klimatem bożonarodzeniowym, które oceniono, a ich autorów nagrodzono dyplomami. Dla laureatów przygotowano także nagrody książkowe.
I miejsce - Pola Wójcikowska,klasa7 cII miejsce - Magda Oborska,klasa8 bIII miejsce - Emilia Skarżyńska, klasa 8 bWyróżnienia: Martyna Mitas- kl. 8 b, Ada Badelska- kl. 8 d, Alex Woźniak - kl. 7 c, Igor Siwek- kl. 5 b.
Wszystkie uczniowskie dzieła malarskie są prezentowane na przewiązce szkolnej. Podkreślają  świąteczną atmosferę.Gratulujemy!