Strona główna/Aktualności/Pasje naszych uczniów

16 Września 2022

PASJE NASZYCH UCZNIÓW

- oryginalne rysunki Klaudii Bystrowskiej

W roku szkolnym 2022/23 w planach pracy biblioteki szkolnej ujęty został projekt: PASJE NASZYCH UCZNIÓW, zainicjowany w ubiegłym roku szkolnym.  Jego głównym celem jest pokazanie i podkreślenie działań kierowanych na wszechstronny rozwój uczniów, promocja ich twórczości i osiągnięć na terenie szkoły i w środowisku lokalnym.

W holu głównym szkoły możemy obejrzeć wystawę wyjątkowych prac plastycznych uczennicy klasy VIII c Klaudii Bystrowskiej. Świat namalowany przez Klaudię na oryginalnym formacie papieru (13cm x 21cm, 14,5 cm x 21cm ),  skierowany jest w stronę bajki, baśni, fantastyki. Mieszają się w nim postaci subtelne, miłe w swym zewnętrznym wyglądzie, jak i „inne”, wywołujące u odbiorcy trwogę. Kontrast tematyczny rysunków wzbudza zainteresowanie, zwłaszcza, że Klaudia maluje je z niezwykłą precyzją. Rysunki charakteryzuje nie tylko tematyka, ale również bogata kolorystyka. Klaudia szkicuje swoje rysunki, następnie koloruje. Posługuje się wyłącznie markerami. Inspiracją do tworzenia prac plastycznych stał się dla niej serwis społecznościowy z materiałami wizualnymi.  Rysowanie sprawia uczennicy wiele przyjemności. Wszystkie prace malowała „do szuflady”. Odważyła się jednak na ich pokaz i promocję. Gratulujemy Klaudii oryginalnego dorobku plastycznego, życzymy satysfakcji z kreślenia obrazów, sukcesów, zachęcamy do pracy nad sobą, służymy pomocą, wiedzą, współpracą.

Prace Klaudii