Strona główna/Aktualności/Pierwsza wspólna wycieczka uczniów klasy I b.

Pierwsza wspólna wycieczka uczniów klasy I b.

12 Października 2021

Uczniowie klasy I b brali udział w wycieczce do agrogospodarstwa „Pod Skałką”, znajdującego się w miejscowości Przybynów, położonej na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej.
Dzieci uczestniczyły w starannie przygotowanej, niezapomnianej przygodzie turystyczno- edukacyjnej w tym wyjątkowym miejscu.

Program wyjazdu obejmował warsztaty edukacyjne przeprowadzone w specjalnym wnętrzu wyposażonym w przedmioty, których dawniej używano.
Tematyka zajęć związana była m.in. z historią wypełniania czynności gospodarskich. Ich urozmaiceniem była możliwość samodzielnego wykonania kolorowych świec i wyprania bielizny w tradycyjny sposób.
Pod opieką nauczycieli: M. Stefańczyk i B. Machury, klasa miała okazję podziwiać uroki okolicy, podróżując oryginalnym pojazdem o nazwie „Jurajski Ekspress”.
Atrakcją był także „Zwierzyniec Pod Skałką” - mini zoo, „Skansen” i efektowny plac zabaw.
Dzieci mogły także swobodnie odpocząć w przygotowanym specjalnie dla nich pomieszczeniu przy oferowanym posiłku.
Wycieczka była pierwszym wspólnym wyjazdem klasy I b, mamy nadzieję - niezapomnianym.