Strona główna/Aktualności/Profilaktyka i wsparcie w czasie pandemii

Profilaktyka i wsparcie w czasie pandemii

15 Grudnia 2020

W dniach 9-10 grudnia uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w warsztatach na temat:   ,,Sytuacje trudne, ekstremalne- warsztaty funkcjonowania w okresie izolacji w czasie  pandemii”. Spotkania  na platformie Teams prowadziła  Pani Pedagog, Ewa Krawczyk.

Prowadząca zapoznała uczniów z najnowszymi badaniami dotyczącymi problemów dzieci i młodzieży podczas trwania pandemii. Młodzież chętnie zabierała głos w dyskusji, dzieliła się wiedzą i własnymi spostrzeżeniami. Naszym uczniom bardzo brakuje kontaktów
z rówieśnikami, ponadto zasadniczym problemem jest także nuda. Jak słusznie zauważają:
,,W szkole się tak dużo dzieje”.  Zwracają również uwagę na obawy o zdrowie bliskich. Wszystkie te sytuacje wywołują narastającą frustrację, z którą trudno sobie poradzić.

Uczestnicy warsztatów poznali różne sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Wzbogacili swoją wiedzę z zakresu profilaktyki uzależnień i bezpieczeństwa w sieci.