Strona główna/Aktualności/Rocznica Chrztu Polski

Rocznica Chrztu Polski

17 Kwietnia 2023

Dnia 14 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Święto Chrztu Polski.

Na tę szczególną uroczystość, która przypomniała nam rok 966- symboliczny początek Państwa Polskiego  i proces chrystianizacji ziem polskich, nauczycielki: p. A. Pietruszka i p. B. Machura, przygotowały program obchodów, aby przypomnieć tę ważną kartę historii Polski.

Uczniowie na godzinach wychowawczych mogli obejrzeć film edukacyjny o Chrzcie księcia Mieszka I  i wprowadzeniu Polski w krąg dziedzictwa cywilizacji łacińskiej. Po jego projekcji uczestniczyli w dyskusji na temat przyczyn, znaczenia i skutków wejścia naszej Ojczyzny do wspólnoty chrześcijańskiej.

 

14 kwietnia odbył się dla klas 4-8 TURNIEJ WIEDZY O CHRZCIE POLSKI.

Na pytania ze znajomości wydarzeń historycznych, dotyczących powyższego tematu, odpowiadali pisemnie uczniowie w drużynach dwuosobowych.

Kolejne zadanie turnieju polegało na odnalezieniu  ukrytych na terenie szkoły kodów QR z zaszyfrowanymi pytaniami. W poszukiwaniach miejsca ukrycia kodu, uczniowie kierowali się wymyślonymi przez organizatorki wskazówkami, jak np. Czytam i wiem, co jem, Sala lustrzana, nie tylko w Wersalu...

Tak zaproponowany sposób rywalizacji i nauki poprzez zabawę, okazał się świetną,  nowatorską formą nabycia umiejętności i wiedzy.

Zwycięzcami konkursu w kategorii klas 4-6 zostały uczennice klasy 5a: Natalia Bugajska, Julia Janik, a w kategorii 7-8: Daria Pycela i Wiktoria Pycela z 8d.

Dla nich organizatorki przygotowały dyplomy i nagrody książkowe, które wręczyła p. dyrektor Marta Świderek.

Oprawą szkolnych wydarzeń były barwy biało-czerwone, widniejące na tablicy eksponującej treści związane z Chrztem Polski i flagi podkreślające wagę uroczystości.

konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs

do góry