Strona główna/Aktualności/ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

25 Marca 2023

W kalendarzu szkolnym SP2 21 marca został w szczególny sposób wyeksponowany za sprawą obchodów ŚWIATOWEGO DNIA POEZJI.

Celem tego święta jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

Nauczycielki: p. M. Guzik, p. A. Podsiedlik- Szałas, p. B. Machura  zaprosiły uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w akcji: „Poezja wokół nas”.

Zaproponowano, by wychowawcy wraz z uczniami pobawili się słowem i na godzinach wychowawczych przygotowali wiersz o dowolnej tematyce.

W kasach: 4a, 5a, 6b, 8b, 8c, 8d, zabawa poetycka przyniosła świetne efekty w postaci wypracowanych, wdzięcznych utworów lirycznych, które wywołują miły uśmiech na twarzach czytających.

Kreatywność uczniów została doceniona i nagrodzona poprzez promocję wierszy na przewiązce i w mediach szkolnych.

Na Światowy Dzień Poezji przygotowano także ekspozycję z popularnymi utworami lirycznymi znanych, polskich poetów, a w bibliotece szkolnej można było na przerwach posłuchać poezji śpiewanej w wykonaniu znanych artystów.

Poezja Poezja