Strona główna/Aktualności/Spotkanie z autorem książek - Tomem Justyniarskim

Spotkanie z autorem książek - Tomem Justyniarskim

7 Lutego 2023

W naszej szkole gościł Pan Tom Justyniarski - pisarz, autor książek, laureat nagród literackich, miłośnik przyrody, podróżnik, pedagog, obrońca zwierząt. Pomysłodawca oraz propagator tzw. „Pedagogiki serca”, „Okienka życia dla zwierząt”, „Dzieci czytają w schroniskach”.

Dnia 06.02.2023 roku, Pan Tom Justyniarski, spotkał się z uczniami wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej i przeprowadził „Lekcję o miłości do zwierząt”.

Opowiadał o swoich przygodach, zainteresowaniach o fascynacji przyrodą.

Pokazał piękno przyjaźni z pieskami, kotkami i innymi zwierzątkami. Podzielił się wrażeniami dotyczącymi pisania książek (jest autorem takich wydawnictw jak: „Psia misja”, „Psie troski”, „Kocia mama”, „Tajemnice drzew”).

Organizatorki spotkania: Pani B. Ufnalska, Pani B. Machura zaproponowały uczniom także udział w  konkursie plastycznym: ”Moi przyjaciele: pies i kot”.

Wpłynęło 67 pięknych prac, które eksponowano w czasie spotkania z pisarzem. Gość był zauroczony pieskami i kotkami - bohaterami ilustracji, rysunków, które przygotowały dzieci, posługując się w ich wykonaniu, różnymi technikami i środkami artystycznymi.

Spośród nich, Pan T. Justyniarski, jako przewodniczący komisji oceniającej wraz z Panią Dyrektor Martą Świderek, wybrał dzieła małych artystów - laureatów konkursu, którym wręczył nagrody i dyplomy.

Spotkanie z Panem Tomem Justyniarskim było dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły wyróżnieniem, przeżyciem i przygodą.

Tomasz Jastyniarski