Strona główna/Aktualności/Sukcesy biologiczne w SP2

Sukcesy biologiczne w SP2

20 Maja 2024

Znaczące sukcesy naszych uczniów były w tym roku szkolnym powodem do radości i dumy.

Tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii uzyskał uczeń klasy 7B Dominik Orpych. Odbiór zaświadczeń odbył się w czasie uroczystej gali, a nagrody wręczała pani kurator Aleksandra Dyla.

Do tego elitarnego grona najlepszych uczniów w naszym województwie dołączyła też Emilia Orpych, zdobywając tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu z Biologii.

Dominik Orpych wykazał się również bardzo szczegółową wiedzą i zajął wysokie drugie miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Genetycznie zakręceni” organizowanym przez IV Liceum Ogólnokształcące im. Staszica w Sosnowcu.

Nasza szkoła nie tylko bierze udział w konkursach biologicznych, ale też od 15 lat jest organizatorem Gminnego Konkursu „ W zdrowym ciele zdrowy duch”.  Głównym sponsorem zmagań uczniów z czeladzkich szkół jest Urząd Miasta.  W tym roku  I miejsce zajęła Emilia Orpych z SP2, II miejsce - Natalia  Paluszkiewicz z SP2, a III miejsce przypadło Zofii Błaszczyk z SP3.

Gratulujemy uczniom tak wysokich lokat oraz dziękujemy ich rodzicom za wspieranie swoich dzieci w zdobywaniu wiedzy.

sukcesy biologiczne

Ilona Rams-Ociepka