Strona główna/Aktualności/Twórczość Marii Konopnickiej na XIII urodziny szkolnego (..)

Twórczość Marii Konopnickiej na XIII urodziny szkolnego konkursu „Pięknie czytam”.

28 Października 2022

Dnia 28.10.2022 roku w Bibliotece szkolnej SP 2 odbył się XIII szkolny konkurs „Pięknie czytam”, który postanowiono włączyć w projekt czytelniczy: „Twórczość Marii Konopnickiej patronki Szkoły Podstawowej nr 2 w Czeladzi w rocznicę 120  - lecia powstania placówki”.

Zorganizowane wydarzenie czytelnicze miało na celu uhonorować literaturę M. Konopnickiej, podkreślić fakt ustanowienia roku 2022 Rokiem Marii Konopnickiej, przypomnieć patronkę naszej szkoły, którą jest pisarka, promować czytelnictwo, zdolności czytelnicze uczniów, zainteresować książką ze zbiorów szkolnej biblioteki.

Werdyktem Jury pod przewodnictwem Pani Wicedyrektor Agnieszki Szkutnik, w rywalizacji o miano najpiękniej czytającej/czytającego, zwycięzcami zostali:

I miejsce - Nadia Madetko, klasa 4 b

II miejsce - Bartosz Mucha, klasa 4 c

III miejsce - Aleksandra Buczyńska - klasa 4a, Malwina Czajkowska -  klasa 4 c.

Laureatów nagrodzono dyplomami i książkami, pozostałych: Milenę Tutak z 4 c, Marcela Kopcia z 4 b, Jakuba Kołodzieja z 4 b, Malwinę Majewską, wyróżnieniami.

Uczestnicy konkursu wykazali się pracowitością, obowiązkowością i starannością w przygotowaniu wystąpień, zdolnościami aktorskimi w interpretacji czytanego tekstu.

Dopełnieniem spotkania była konferansjerka, z dużą elegancją  prowadziły konkurs Daria Pycela i Wiktoria Pycela - uczennice klasy 8 d.

Pięknie czytam

Gratulujemy!