Strona główna/Aktualności/V Szkolny Konkurs Recytacji Poezji Patriotycznej w SP 2

V Szkolny Konkurs Recytacji Poezji Patriotycznej w SP 2

26 Października 2021

Zapoczątkowany w 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 SZKOLNY KONKURS RECYTACJI POEZJI O TEMATYCE PATRIOTYCZNEJ, skierowany do uczniów wszystkich klas, obchodził mały jubileusz - 5 edycję.
Organizatorki przedsięwzięcia: pani Ewa Kozieł i pani Beata Machura przygotowały 21 października 2021 roku spotkanie z literaturą piękną- utworami wierszowanymi oddającymi szacunek, umiłowanie, pochwałę dla naszej ojczyzny i cześć tym wszystkim, którzy walczyli w obronie kraju.
Intencją pomysłodawców była również idea przekazania hołdu wielkim literatom, którzy kształtowali i kształtują język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość - poczucie świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa.
Cel wyróżniający poetyckie spotkanie to także krzewienie i podtrzymywanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych, rozwijanie ich zainteresowań i zdolności recytatorskich.

Niezwykła liryka ożywiona głosami deklamujących, wprawiała słuchaczy w zadumę i refleksję.

Uroczystość odbyła się w bibliotece szkolnej, w przygotowanej scenerii barw narodowych: bieli i czerwieni z prezentacją multimedialną: „Narodowe Święto Niepodległości - 11 Listopada” i podkładem pieśni patriotycznych.
Konkurs cieszy się niezmiennym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej, w tym roku wzięło w nim udział 46 uczniów.

Jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor Marty Świderek oceniało recytujących w kategorii klas IV -VIII. Postanowiło wyróżnić następujących uczniów:
I miejsce - Zuzanna Dziura, klasa IV b,
II miejsce - Natalia Bugajska, klasa IV a,
III miejsce - Hanna Grońska, klasa VIII c,
wyróżnienie - Emilia Orpych, klasa V b,
wyróżnienie - Anna Mięsiak, klasa IV a.
Pod przewodnictwem Pani Wicedyrektor Agnieszki Szkutnik Komisja konkursowa przyznała w kategorii klas I -III następujące miejsca:
I miejsce - Hanna Pokraczyńska, klasa II a,
II miejsce - Malwina Czajkowska, klasa III c,
III miejsce - Aleksandra Buczyńska, klasa III a,
wyróżnienie - Wojciech Zgajewski, klasa II a,
wyróżnienie - Zofia Kępińska, klasa II b.
Laureatów uhonorowano dyplomami i nagrodami, pozostałych uczestników konkursu dyplomami.
Gratulujemy wszystkim wykonawcom wspaniałych występów.

Beata Machura,
Ewa Kozieł