Strona główna/Aktualności/VII KONKURS RECYTACJI POEZJI PATRIOTYCZNEJ

VII KONKURS RECYTACJI POEZJI PATRIOTYCZNEJ

8 Listopada 2023

W naszej szkole po raz siódmy odbył się Konkurs Recytacji Poezji o Tematyce Patriotycznej, który zorganizowały: pani Beata Machura i Pani Ewa Kozieł.

Spotkanie poetyckie było wprowadzeniem w obchody 11 Listopada - Narodowego Święta Niepodległości Polski.

Uczniowie klas 1 - 8 wychwalali poetyckim słowem piękno Polski. Przywoływali barwy narodowe kraju, składali hołd walczącym o niepodległość, podkreślali polskie wartości i tradycje, trud Polaków, ich poświęcenie, zaangażowanie w sprawy kraju. Deklamowali o Polsce dumnej, wspaniałej, o Polsce, którą kochamy.

Zwycięzcami konkursu zostali:

Klasy 1 -3:

I miejsce -  Hana Domagalik, kl. 2 a

II miejsce - Pola Zetlerowicz, kl. 1 a

III miejsce - Mikołaj Jączyk, kl. 2 c

Wyróżnienie:

- Wojciech Gienis, kl. 3 b

- Jan Górnikowski, kl. 2 c

- Joanna Stępień, kl. 2 a

Klasy 4-8:

I miejsce -  Hanna Pokraczyńska, kl. 4 a

II miejsce - Maja Ciećwierska, kl. 6 a

III miejsce - Julia Bijak, kl. 7 b

Wyróżnienie:

- Zuzanna Dziura, kl. 6 c

- Julia Janik, kl. 6 a

- Emilian Rabus, kl. 4 b

- Maja Świderek, kl. 5 a

Konkurs, jak co roku, cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 32 uczniów. Pani Dyrektor Marta Świderek wręczyła uczestnikom dyplomy i nagrody książkowe.

Jury podkreśliło zaangażowanie uczniów w przygotowanie recytacji oraz postawę młodych patriotów.

Spotkaniu towarzyszyła atmosfera zadumy, której sprzyjało miejsce przeprowadzanego Konkursu - przyozdobiona w barwy narodowe biblioteka szkolna.

konkurs recytacji poezji patriotycznej

Konkurs recytatorski poezji patriotycznej