Strona główna/Aktualności/WIRUSOOCHRONA W KLASACH 1-3

WIRUSOOCHRONA W KLASACH 1-3

19 Października 2021

Zakończyliśmy działania w ramach wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Wirusoochrona”. Wirusy to coś, czego nie widzimy gołym okiem i trudno nam sobie wyobrazić, że w ogóle istnieją. Jednak szczególnie jesienią dają o sobie znać. Jak się przed nimi chronić, aby być zdrowym i cieszyć się urokami jesieni, dowiedzieli się uczniowie klas pierwszych. Obejrzeli filmik edukacyjny, który w przystępny sposób przypomniał im, jak należy dbać o codzienną higienę. Dzieciaki wysłuchały też piosenki pt. ,,Przegoń wirusa”, która bardzo szybko wpadła im w ucho. Po tej prezentacji uczniowie chętnie przystąpili do kolorowania obrazka tematycznie związanego z wirusami. Nauczyciele klas drugich i trzecich omówili rolę higieny w profilaktyce chorób zakaźnych, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa. W praktyce ćwiczyli prawidłowe mycie rąk, jako prostego i skutecznego sposobu na zatrzymanie rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii. W trakcie zajęć układali hasła promujące zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną, rozwiązywali krzyżówkę, wyszukiwali i czytali informacje o wartościach wybranych produktów spożywczych. Zdrowa lekcja to i zdrowa przerwa. Przerwę uczniowie klas młodszych spędzili na świeżym powietrzu na placu zabaw i siłowni plenerowej. Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez uczniów „ Zdrowego talerzyka”, „Kukiełek z warzyw” oraz kukiełek przedstawiających wirusy. Zostały one wykorzystane do inscenizacji oraz scenek dramowych. Myślimy, że przekazana wiedza w przyszłości będzie owocowała i rozbudzała ciekawość poznawczą.