Strona główna/Aktualności/Wybieram czytanie zamiast na komputerze granie - projekt (..)

Wybieram czytanie zamiast na komputerze granie - projekt czytelniczy.

14 Grudnia 2022

Uczniowie klas ósmych włączyli się w realizację zadań z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa poprzez przygotowanie, pod kierunkiem wychowawców,  prac na temat promocji  czytelnictwa.

Na godzinach wychowawczych koncentrowali się na wymyślaniu haseł (jedno z nich jest tytułem projektu), wierszyków, rymowanek promujących czytelnictwo, książkę, bibliotekę, które stały się elementami wykonanych przez nich plakatów.

Stosując różnorodne środki wyrazu plastycznego, przygotowali afisze, których ekspozycję można zobaczyć na holu szkoły.

Oprócz głównego celu - zachęcania do czytania i przekonania, ile wartości płynie z obcowania z książką - uczniowie doskonalili umiejętności pracy w grupie, co korzystnie wpłynęło na pogłębienie integracji zespołu.

Wybieram czytanie