Strona główna/Aktualności/Wycieczka do Przybynowa

Wycieczka do Przybynowa

18 Czerwca 2021

Skąd się bierze mleko? Jak wydoić krowę? Jak zrobić swoje masło? Na te pytania uczniowie klasy 3a, 3b i 3c otrzymali odpowiedź podczas wycieczki do Przybynowa. Na miejscu gospodarze przywitali nas słodkim poczęstunkiem, żeby potem zaproponować szereg atrakcji. Dzieci zwiedziły Miniskansen Wsi Jurajskiej, mogły obejrzeć niewielki ogród zoologiczny, gdzie największą atrakcją był mały kangurek Paluch. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych informacji na temat mleka, mogły samodzielnie wydoić krowę, ubić masło. Nie obyło się bez degustacji. Pobliską okolicę uczniowie zwiedzili, jadąc ,, Jurajską kolejką”. Był też czas na zabawę w dmuchanym miasteczku. W porze obiadu czekała na wszystkich pyszna kiełbaska z grilla, a na pożegnanie można było zakupić drobne pamiątki. Mamy nadzieję, że wrażenia z wycieczki na długo zostaną dzieciom w pamięci.