Strona główna/Aktualności/Z Erasmusem na Wyspach Kanaryjskich

Z Erasmusem na Wyspach Kanaryjskich

19 Sierpnia 2024

Nauczyciele naszej szkoły, pani Magdalena Dyrda oraz pan Michał Zatoński, wzięli udział w kolejnym kursie w ramach realizowanego projektu Erasmus+. Tym razem szkolenie dotyczyło zmian klimatycznych oraz postaw proekologicznych. Głównym celem kursu „Green Future” było wprowadzenie zmian naszych własnych zachowań i działań, które mogą pozytywnie wpłynąć na szkołę oraz uczniów. Udział w zajęciach pozwolił na szersze zrozumienie praktyk, polityk oraz systemów edukacji w zakresie środowiska i zrównoważonego rozwoju w Europie. Co więcej, kurs był okazją do poznania nauczycieli z innych szkół, wymiany doświadczeń oraz doskonalenia znajomości języka angielskiego.

Wyspa Teneryfa, bo tam odbywał się kurs, zachwyciła malowniczym krajobrazem oraz różnorodnością klimatu, fauny i flory. Ta hiszpańska destynacja oferuje pozostałości wulkaniczne, plaże pokryte czarnym piaskiem oraz unikalną roślinność.

Teneryfa