Strona główna/Aktualności/Z projektu czytelniczego: MOJA PIERWSZA KSIĄŻKA Z (..)

Z projektu czytelniczego: MOJA PIERWSZA KSIĄŻKA Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

4 Grudnia 2023

Klasa I a, I b i I c uczestniczyła w projekcie zainicjowanym przez bibliotekę szkolną, którego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, książką, biblioteką, zachęcenie do korzystania z wypożyczalni i czytelni, rozwijanie zdolności plastycznych oraz popularyzacja czytania jako formy spędzania wolnego czasu.

Uczniowie wypożyczyli wskazaną przez siebie książkę. Ich zadaniem było samodzielnie lub z pomocą domowników przeczytać wybrane opowiadanie, bajkę, baśń, wiersz i wykonać rysunek do przeczytanego utworu.

Powstały piękne ilustracje wykonane różnymi technikami plastycznymi. Każdego autora pracy nagrodzono dyplomem i książką.

Wystawę książkowych rysunków można oglądać na holu szkoły.

Gratulujemy pierwszoklasistom pierwszej czytelniczej przygody i zapraszamy ich do częstego korzystania ze zbiorów szkolnej biblioteki.

Moja pierwsza książka