Strona główna/Aktualności/ZAKŁADKI - KSIĄŻKOWE WSPOMNIENIA

ZAKŁADKI - KSIĄŻKOWE WSPOMNIENIA

1 Grudnia 2022

Uczniowie klas drugich pod kierunkiem wychowawców brali udział w projekcie czytelniczym promującym książkę, bibliotekę, literaturę, popularyzującym czytanie jako formę spędzania wolnego czasu. Projekt skierowany był także na rozwijanie zdolności manualnych, plastycznych dzieci, ich wyobraźni twórczej.

Drugoklasiści  po przeczytaniu wybranej przez siebie książki ze zbiorów szkolnej biblioteki lub własnych, wykonali z dużą pomysłowością, estetyką i oryginalnością, zaprojektowane przez siebie zakładki, nawiązujące do treści przeczytanych bajek, baśni, wierszyków, opowiadań. Każda zakładka informowała o tytule książki i jej twórcy.

Autorzy prac zastosowali różne techniki i środki artystyczne: pisaki, ołówek, farby, kredki, filc. wełnę, brokat, naklejki, modelinę…

Przepiękne zakładki zostały wyeksponowane na przewiązce szkoły. Zapraszamy do ich podziwiania.

Zakładki

Gratulujemy!