Zielona szkoła - profilaktyka zdrowotna dzieci
12 Czerwca 202655 uczniów klas III ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czeladzi w dniach 01.06.2026 - 10.06.2026 wzięło udział w wyjeździe na "zieloną szkołę". Podczas pobytu w ośrodku OW „Familijni” w miejscowości Pogorzelica zrealizowano między innymi program edukacji ekologicznej oraz program profilaktyki zdrowotnej.
Zadanie "Profilaktyka zdrowotna dzieci realizowana w trakcie wyjazdu śródrocznego w roku szkolnym 2025/2026" otrzymało dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Wysokość dotacji otrzymanej z WFOŚiGW dla Szkoły Podstawowej Nr 2 wyniosła 25 350zł.
