Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Czeladzi
Data wytworzenia: | 2022-09-27 19:33:26 |
---|---|
Redaktor: | Olejnik Edyta |
Opis: | Modyfikacja treści strony |
Nasza szkoła przystąpiła do realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Głównym celem podjętych działań jest podniesienie poziomu aktywności czytelniczej uczniów naszej szkoły oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.
List do Rodziców: „Dlaczego warto czytać”
PASJE NASZYCH UCZNIÓW
- oryginalne rysunki Klaudii Bystrowskiej
W roku szkolnym 2022/23 w planach pracy biblioteki szkolnej ujęty został projekt: PASJE NASZYCH UCZNIÓW, zainicjowany w ubiegłym roku szkolnym. Jego głównym celem jest pokazanie i podkreślenie działań kierowanych na wszechstronny rozwój uczniów, promocja ich twórczości i osiągnięć na terenie szkoły i w środowisku lokalnym. W holu głównym szkoły możemy obejrzeć wystawę wyjątkowych prac plastycznych uczennicy klasy VIII c Klaudii Bystrowskiej.
Świat namalowany przez Klaudię na oryginalnym formacie papieru (13cm x 21cm, 14,5 cm x 21cm ), skierowany jest w stronę bajki, baśni, fantastyki. Mieszają się w nim postaci subtelne, miłe w swym zewnętrznym wyglądzie, jak i „inne”, wywołujące u odbiorcy trwogę. Kontrast tematyczny rysunków wzbudza zainteresowanie, zwłaszcza, że Klaudia maluje je z niezwykłą precyzją. Rysunki charakteryzuje nie tylko tematyka, ale również bogata kolorystyka. Klaudia szkicuje swoje rysunki, następnie koloruje. Posługuje się wyłącznie markerami. Inspiracją do tworzenia prac plastycznych stał się dla niej serwis społecznościowy z materiałami wizualnymi. Rysowanie sprawia uczennicy wiele przyjemności. Wszystkie prace malowała „do szuflady”. Odważyła się jednak na ich pokaz i promocję.
Gratulujemy Klaudii oryginalnego dorobku plastycznego, życzymy satysfakcji z kreślenia obrazów, sukcesów, zachęcamy do pracy nad sobą, służymy pomocą, wiedzą, współpracą.
Biblioteka szkolna przygotowała ofertę akcji czytelniczej dla Naszych Uczniów pod hasłem „Pochwal się, co czytasz!” z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA KSIĄŻKI DLA DZIECI.
Miłośniczki literatury Andrzeja Maleszki, uczennice klasy VI d: Natalia Szuwała, Daria Pycela i Wiktoria Pycela, brały udział w eliminacjach szkolnych IV Regionalnego Konkursu Czytelniczego „Wokół Magicznego Drzewa’.
Organizatorem konkursu na terenie naszej placówki była biblioteka szkolna.
Święto Kubusia Puchatka zostało ustanowione na pamiątkę urodzin jego twórcy - Alana Alexandra Milne’a.
Autor uwielbianego przez miliony, sympatycznego Kubusia Puchatka urodził się w Londynie, 18 stycznia 1882 roku.
Po raz czwarty zatrzymaliśmy się na słowach utworów wierszowanych literatury pięknej o tematyce patriotycznej organizując dnia 23 listopada 2020 roku Szkolny Konkurs Recytacji Poezji Patriotycznej.
5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
Biblioteka szkolna - organizator święta, przygotowała dla uczniów klas I -III zagadki, quizy, wystawę bajek i baśni z bogatego księgozbioru literatury dziecięcej i zaprosiła do ich wypożyczenia.
W tym dniu uczniowie klas pierwszych kolorowali bajkowych bohaterów. Drugoklasiści wykonywali prace plastyczne- rysowali swoją ulubioną postać z bajek lub baśni.
Zapraszamy Naszych Uczniów do udziału w konkursie fotograficznym:
Lubię książki!/ Czytam w domu!/
Z KSIĄŻKĄ MI DO TWARZY!
Szanowni Czytelnicy!
Biblioteka Szkolna SP2 zaprasza do świętowania z okazji Października - Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
W 1999 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego
ustanowiło Święto Bibliotek Szkolnych, które trwa przez cały październik.
Biblioteki szkolne w tym czasie organizują wiele wydarzeń i świętują z czytelnikami.
Nasza biblioteka przygotowała dla Was wiele atrakcji
29 września 2020 roku książka była wszechobecna w naszej szkole.
Biblioteka szkolna zaprosiła Grono Pedagogiczne do udziału w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania i przeczytania uczniom na swojej lekcji fragmentu wybranej przez siebie książki ze zbiorów własnych lub ze szkolnej biblioteki.
Starannie dobrane, przygotowane i przeczytane fragmenty bajek, baśni, opowiadań, przez tych nauczycieli, którzy włączyli się w akcję, zaciekawiły słuchaczy - uczniów poszczególnych klas.
Wśród czytanej na głos literatury pięknej wybrano także poezję dziecięcą.
Akcja była wspaniałą okazją, by zachęcić dzieci do czytania i zareklamować książki ze zbiorów szkolnej biblioteki.
Mamy nadzieję, że Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania stanie się tradycją w naszej szkole.