Strona główna/Aktualności/ Martyna Urbańska i Igor Siwek na podium po rywalizacji (..)

Martyna Urbańska i Igor Siwek na podium po rywalizacji w VI Regionalnym Konkursie Czytelniczym „Wokół Magicznego Drzewa”

19 Marca 2024

Igor Siwek uczeń klasy 7 b jest miłośnikiem serii książek Andrzeja Maleszki pt. „Magiczne Drzewo”. Trzeci raz reprezentował naszą szkołę w Regionalnym Konkursie Czytelniczym „Wokół Magicznego Drzewa".

W poprzednich latach był wśród laureatów wykazując się znajomością treści książek: „Berło”, „Czas robotów”, „Pióro T-Reksa”.

Okazało się, że i w tym roku szkolnym wzorowe przygotowanie ucznia do konkursu zaowocowało uzyskaniem III miejsca.

Test z treści książki „Magiczne Drzewo”: „Geniusz”, do wypełnienia którego zdobywał wiedzę opanowując pamięciowo szczegóły akcji, rozwiązał bardzo dobrze.

Jego interesująca praca plastyczna w formie komiksu zdobyła także uznanie Jury. Dotyczyła przygody dzieci, gdzie bohaterowie otaczają się mrówkami olbrzymami, które urosły za sprawą eliksiru wielkości.

Igor do konkursu przygotowywał się ze wsparciem merytorycznym pani B. Machury.

Uczennica klasy 5a Martyna Urbańska po raz pierwszy przystąpiła do konkursu w kategorii klas 4-5 pod opieką pani A. Podsiedlik-Szałas i uzyskała III miejsce.

Zilustrowała wybrany fragment książki w formie komiksu i odpowiedziała bardzo dobrze na pytania dotyczące treści książki „Geniusz”.

Piękna postawa Martyny i Igora: uczniów promujących czytelnictwo poprzez budowanie pozytywnych skojarzeń z książką, angażujących się w sprawy szkolne, biblioteki, zasługują na wyjątkową pochwałę.

konkurs

do góry