Strona główna/Aktualności/WYMIANA ERASMUSA W CZELADZI

WYMIANA ERASMUSA W CZELADZI

19 Marca 2024

W ubiegłym tygodniu mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole nauczycieli oraz uczniów ze Słowacji i Estonii. Słowacka grupa przybyła do nas na wymianę młodzieży w ramach programu Erasmus Plus, natomiast Estończycy odbywali obserwację pracy.

Jak zawsze przygotowaliśmy dla naszych gości szereg atrakcji. Główną z nich była wycieczka do Krakowa, podczas której uczestnicy mieli okazję zapoznać się z historią miasta, zobaczyć najważniejsze zabytki oraz zwiedzić Podziemny Rynek i Żywe Muzeum Obwarzanka. Młodzież szczególnie zachwyciło wyjście do Freak Parku w Będzinie, gdzie mogli dać upust emocjom skacząc na trampolinach czy korzystając ze ścianki wspinaczkowej i zjazdu tyrolskiego.

Jednakże takie spotkania to nie tylko wyśmienite atrakcje, ale również realizacja działań projektowych. Tym razem uczniowie wzięli udział w zajęciach z robotyki, gdzie poznali podstawowe zasady programowania oraz rozwinęli kompetencje przyszłości. Co więcej, w ramach kolejnego zadania przygotowali piękne kolorowe breloki metodą makramy.

Wymiana nie mogłaby zakończyć się bez pokazania naszego miasta, więc jej uczestnicy wybrali się na krótki spacer, po którym uczniowie przygotowali piękne plakaty, które są teraz dekoracją szkolnych korytarzy.

Spotkanie z przedstawicielami społeczności szkolnych ze Słowacji i Estonii było dla nas wspaniałym i niezapomnianym doświadczeniem. Dlatego też, cieszymy się i nie możemy się doczekać naszej rewizyty, którą złożymy już w maju w mieście Sliać w Słowacji.

Erasmus

Erasmus

Erasmus

Erasmus

Erasmus

Erasmus

Erasmus

Erasmus

Erasmus

Erasmus

Erasmus

Erasmus

Erasmus

Erasmus

Erasmus

Erasmus

Erasmus

Erasmus

Erasmus

Erasmus

Erasmus

 

do góry