HOLA BARCELONA!

18 Marca 2024

         Początek marca w naszej szkole to także inauguracja kolejnej przygody w ramach programu Erasmus Plus. Pani Magdalena Dyrda - nauczycielka języka angielskiego - napisała projekt, który umożliwił Gronu Pedagogicznemu podjęcie wielu działań mających na celu podniesienie własnych kwalifikacji, rozwijanie praktycznych umiejętności językowych oraz poznanie innej kultury.

         3 marca na pokład samolotu w Balicach wsiadły: Pani Dyrektor Marta Świderek, Pani Magdalena Dyrda i Pani Agnieszka Podsiedlik - Szałas. Pani Świderek i Pani Podsiedlik - Szałas uczestniczyły w kursie języka angielskiego w Barcelonie.  Zajęcia odbywały się w szkole położonej nad samym morzem. Dzięki temu nauka była jeszcze przyjemniejsza. Lekcje przebiegały w radosnej i relaksacyjnej atmosferze. Bezcenna była wymiana doświadczeń związanych z dydaktyką, metodyką nauczania, ale także rozmowy na różne tematy, które pozwalały zagłębić się świat różnych kultur. Hiszpania fascynuje, ludzie przyciągają. Na każdym kroku wyczuwa się życzliwość i empatię, a urokliwe uliczki Barcelony są tak magiczne, że można spacerować i zwiedzać bez końca.

         W mieście Antonio Gaudiego podziwiałyśmy Sagrada Familia, Casa Mila, Casa Batlo. Panoramę stolicy Katalonii mogłyśmy oglądać ze Wzgórza Tibidabo. Już sam wjazd kolejką okazał się emocjonującym doświadczeniem. Na szczycie Tibidabo znajduje się Kościół Serca Jezusowego (Temple Expiator del Sagrat Cor)  uwieńczony figurą Chrystusa. Promienie słońca przebijają się przez przepiękne witraże, oświetlają wnętrze. Czas spędzony w tym miejscu był dla nas głęboko metafizyczny.

         Podczas pobytu na kursie spotkałyśmy się także z osobami, które uczestniczyły w Erasmusie w Polsce 12 lat temu. Spędziliśmy ze sobą przemiłe chwile w stolicy Hiszpanii. Spotkanie było pełne wzruszeń! Urzekł nas Pałac Królewski i Muzeum Prado. Trudno było wyjeżdżać z Madrytu. Jednak sama podróż nie trwała długo. 2,5 godziny z Madrytu do Barcelony. Pociąg mknął z prędkością 300 km na godzinę.

         Wyjazd do Hiszpanii jest dla nas wspaniałym przeżyciem. Hiszpania zachwyca. Uśmiechnięci i życzliwi mieszkańcy, kameralne kawiarenki, obiekty architektoniczne będące zwieńczeniem bujnej wyobraźni Antonio Gaudiego powodują, że pobyt w tym kraju jest fantastyczną przygodą.

Erasmus+

Erasmus+

Erasmus+

Erasmus+

Erasmus+

Erasmus+

Erasmus+

Erasmus+

Erasmus+

Erasmus+

do góry