Strona główna/Aktualności/I miejsce dla Wiktorii Pycela w IX Wojewódzkim Konkursie (..)

I miejsce dla Wiktorii Pycela w IX Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Biblioteka w oczach czytelnika”

29 Listopada 2022

Wiktoria Pycela, uczennica klasy 8d, została laureatką IX Wojewódzkiego  Konkursu Fotograficznego „Biblioteka w oczach czytelnika”, zorganizowanego przez Okręgową Sekcję Bibliotekarską ZNP w Katowicach. W kategorii: szkoły podstawowe, klasy 7-8, zdobyła I miejsce.

 Jej fotografia „Dwa czytelnicze światy” otrzymała uznanie Jury. Komisja konkursowa bardzo wysoko oceniła wartość artystyczną zdjęcia, a także podkreśliła zgodność wymowy fotografii z regulaminowym tematem.

Uczennica przedstawiając szkolną bibliotekę zastosowała kontrast  barw  i połączyła je ze sobą, tworząc szczególną atmosferę, tajemniczości, jak i aurę teraźniejszości.

Okulary z kolorowym jednym szkłem, przez które zobaczyć można część czytelni i z drugim czarno - białym, obrazującym przestrzeń wypożyczalni,  Wiktoria zamieściła w centralnej części zdjęcia.

To te „magiczne okulary” wskazują na księgozbiór biblioteczny z perspektywy dwóch czytelników mających różne preferencje i zainteresowania czytelnicze.

Są przesłaniem, o którym chciała opowiedzieć zdjęciem: książki, które czytamy kierują nas w stronę świata niezwykłego, nieznanego i wpisują się zarazem w naszą codzienność.  

Wykazując się  inwencją twórczą, pracowitością, chęcią uczestnictwa w konkursie i promocji naszej szkoły, czytelnictwa, w sposób oryginalny przedstawiła na wyróżnionej fotografii naszą szkolną bibliotekę.

Biblioteka w oczach czytelnika 

Biblioteka w oczach czytelnika

Gratulujemy!

do góry