Strona główna/Aktualności/Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości

29 Sierpnia 2022

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych, którego jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. 

Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała środki na realizację programu Laboratorium Przyszłości i zakupiła sprzęt oraz pomoce, dzięki którym uczniowie będą mogli rozwijać kreatywne myślenie, umiejętność obsługi nowoczesnych narzędzi technologicznych, zdolności konstrukcyjne, umiejętność programowania oraz umiejętności z zakresu rękodzieła.

Otrzymane przez nas wsparcie to 157 200 zł.

Nasze Laboratorium Przyszłości zostało wyposażone między innymi w drukarki 3D, mikrokontroler, roboty edukacyjne, zestawy klocków LEGO do samodzielnej konstrukcji, drony,  maszyny do szycia, krosna oraz inne akcesoria do wytwarzania rękodzieła.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki, informatyki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

Informacje na temat realizacji tego projektu będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej naszej szkoły.

Laboratoria Przyszłości

do góry