Strona główna/Aktualności/Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej - projekt (..)

Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej - projekt czytelniczy dla uczniów klaspierwszych

22 Listopada 2021

Klasa I a, I b iIc uczestniczyła w projekcie zainicjowanym przez bibliotekę szkolną, którego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, książką, biblioteką, zachęcenie do korzystania z wypożyczalni i czytelni, rozwijanie zdolności plastycznych oraz popularyzacja czytania jako formy spędzania wolnego czasu.
Pierwszoklasiścibrali udział w spotkaniu, na którym nauczyciel bibliotekarzzapoznał ich ze zbiorami biblioteki, jej regulaminem. Przeznaczył także część lekcji na przeczytanie wybranych tekstów z literatury dziecięcej.
Przygotował dla rodziców list, w którympodkreślał ważność wpływuaktywności czytelniczej na wszechstronny rozwój dziecka.

Uczniowiewypożyczyli wskazaną przez siebie książkę. Ich zadaniem było samodzielnie lub z pomocą domowników przeczytać wybrane opowiadanie, bajkę, baśń, wiersz i wykonać obrazek do przeczytanego utworu.
Powstały piękne ilustracje wykonane różnymi technikami plastycznymi. Każdego autora pracy nagrodzono dyplomem i książką.
Wystawę książkowych rysunków można oglądać na holu szkoły.
Gratulujemy pierwszoklasistom pierwszej czytelniczej przygody i zapraszamy ich do częstego korzystania ze zbiorów szkolnej biblioteki.

do góry