Strona główna/Aktualności/PROMUJĄ CZYTELNICTWO!

PROMUJĄ CZYTELNICTWO!

4 Maja 2022

Uczniowie klas I - III wzięli udział w II Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczo - Plastycznym „Projekt okładki do ulubionej lektury”.

Zadanie konkursowe polegało  na wykonaniu pracy plastycznej będącej projektem okładki do ulubionej lektury szkolnej z zakresu klas 1-3.

W przygotowanie prac zaangażowali się następujący uczniowie: Natalia Chabińska, kl. III a, Maja Świderek, kl. III c, Malwina Czajkowska kl. III c, Igor Woźniak, kl. 1 b, Oliwia Bąk, kl. I a.

Zgodnie z regulaminem i rekomendowaną techniką (rysunek, malarstwo, kolaż), uczniowie wykonali piękne projekty okładek książek, wykazując się pracowitością, pomysłowością, samodzielnością, estetyką wykonania.

Uczniowie klas starszych: Martyna Mitas, kl. VIII b, Igor  Redek, kl. VII c, Alex Woźniak, kl. VII c narysowali interesujące plakaty zachęcające do czytania na Powiatowy Konkurs Czytam, więc jestem z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Każdy z nich zaprojektował i opracował afisz reklamowy z treścią mającą  zainspirować i mobilizować do czytania książek i przypominającą o Światowym Dniu Książki.

 

Uczniowie włączając się w wydarzenia konkursowe pokazali, że warto promować, popularyzować i propagować  czytelnictwo, że książka jest bardzo ważnym elementem  wszechstronnej edukacji.

Gratulujemy!

 

 

 

 

 

do góry