Strona główna/Aktualności/Pasje i osiągnięcia Malwiny Czajkowskiej z klasy III c i (..)

Pasje i osiągnięcia Malwiny Czajkowskiej z klasy III c i Franciszka Macowicza z klasy V c.

28 Kwietnia 2022

Pasje i osiągnięcia Malwiny Czajkowskiej z klasy III c
i Franciszka Macowicza z klasy V c.

W galerii „Pasje naszych uczniów” zaprezentowane zostały prace Malwiny Czajkowskiej, uczennicy klasy 3 c.
Malwinka z wielkim zaangażowaniem i ochotą, już od pierwszej klasy, podejmuje wyzwania konkursowe, adresowane do najmłodszych uczniów.
Pięknie deklamuje poezje dziecięcą, którą mogliśmy usłyszeć w potyczkach recytatorskich, organizowanych w szkole.
Plastycznie rozwija swój talent wykonując rysunki o różnej tematyce. Kreśli ich treści i problematykę w sposób zaskakujący, estetyczny i perfekcyjny. Patrząc na prace Malwinki nie mamy wątpliwości, że ich autorka jest indywidualnością. Filtrując rzeczywistość przez własną wrażliwość, z zaskakującą konsekwencją, jak na dziewięciolatkę, kreuje swój plastyczny świat.
Jej prace przyciągają uwagę dzięki swej oryginalności: zastosowaniu i wykorzystaniu różnych środków i materiałów: filc, karton, plastelina, papier kolorowy, bibuła, sznur, drewno…. Poszukując twórczych rozwiązań, stosuje i łączy ze sobą techniki wykonania, takie jak: rysunek malarstwo, kolaż, płaskorzeźba.
Jej plastyczne postaci, których jest pełno, są bardzo subtelne, miłe i kolorowe. Spoglądając na rysunek, wydaje się, że jest to kadr z bajki, że za chwilę te urocze ludziki zaczną się poruszać. Bajka połączona z rzeczywistością, z myślą przewodnią, zmierzającą do opowiedzenia o ekologii, szacunku, miłości, życzliwości, przyjaźni, patriotyzmie, historii…
Malwinka projektuje także okładki książek, oddaje plastycznie legendy czeladzkie, wykonuje prace przestrzenne.

Pracowitość, odpowiedzialność, chęć podjęcia trudu wykonania pracy konkursowej, zasługuje na szczególne uznanie.
Niezwykła wyobraźnia, kreatywność oraz odwaga w eksperymentowaniu materiałami i techniką, czyni prace Malwinki wyjątkowymi. Są one kompletne, łączą w sobie dojrzałość artystyczną i wrażliwość dziecka.

Uczennica jest laureatką konkursu ogólnopolskiego, wojewódzkiego, konkursów międzyszkolnych, diecezjalnych i szkolnych.
Franciszek Macowicz, uczeń klasy V c, zaczął grać w piłkę nożną od 6 roku życia.
Kiedy miał 7 lat dołączył do Klubu APN Czeladź. Obecnie gra na pozycji obrony.
Swoje umiejętności doskonali 4 razy w tygodniu. Sprawia mu to olbrzymią przyjemność. Czasami czuje zmęczenie, ale chęć doskonalenia technik piłkarskich jest o wiele silniejsza. Pasja ta daje mu wiele satysfakcji. Wytrwałość, którą nabywa , jest wykorzystywana przez niego w życiu codziennym. Nie poddaje się, tylko stawia czoło nowym wyzwaniom.
Gratulujemy uczniom pasji i zwycięstw!

do góry