Strona główna/Aktualności/WYSTAWA KART POCZTOWYCH O TEMATYCE WIELKANOCNEJ

WYSTAWA KART POCZTOWYCH O TEMATYCE WIELKANOCNEJ

14 Kwietnia 2023

W bibliotece naszej szkoły można było oglądać wystawę pocztówek i kart o tematyce Świąt Wielkanocnych, od 3 do 14 kwietnia 2023 roku, zorganizowaną przez nauczycielki SP2: p. B. Machurę, p. A. Podsiedlik - Szałas, p. A. Łatę.

Na ekspozycję przekazali prywatne karty okolicznościowe rodzice uczniów i nauczyciele. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy.

Prezentowana była tylko piękna, kolorowa, oryginalna strona plastyczna każdej karty, nawiązująca do tematyki wielkanocnej.

W wystawę wkomponowane zostały życzenia świąteczne i utwory liryczne znanych polskich autorów, opisujące pięknym słowem poetyckim wielkie wydarzenie w religii chrześcijańskiej: najstarsze i najważniejsze święto celebrujące misterium paschalne Jezusa Chrystusa- jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie.

Przygotowano informacje dla zwiedzających o historii kart pocztowych, a p. B. Machura omówiła zagadnienia powstania pocztówek na lekcji bibliotecznej w klasie 6b i 6c (grupy chłopców), posługując się eksponatami wystawy i dostępnymi środkami multimedialnymi, nawiązującymi w swej treści do zbiorów muzealnych Polski.

kartki

do góry