Strona główna/Aktualności/Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej - projekt (..)

Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej - projekt czytelniczy.

8 Listopada 2022

Uczniowie klas: I a, I b i I c uczestniczyli w projekcie zainicjowanym przez bibliotekę szkolną, którego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, książką, biblioteką, zachęcenie do korzystania z wypożyczalni i czytelni, rozwijanie zdolności plastycznych oraz popularyzacja czytania jako formy spędzania wolnego czasu. Pierwszoklasiści brali udział w lekcji bibliotecznej. W końcowej części zajęć wypożyczyli wskazaną przez siebie książkę. Po jej  przeczytaniu przygotowali  ilustrację - wspomnienie z lektury. Powstały piękne rysunki wykonane różnymi technikami plastycznymi. Każdego autora pracy nagrodzono dyplomem i książką. Wystawę książkowych obrazów można oglądać na holu szkoły.

Pierwsza książka

Gratulujemy pierwszoklasistom pierwszej czytelniczej przygody i zapraszamy ich do częstego korzystania ze zbiorów szkolnej biblioteki.