Strona główna/Aktualności/Spotkanie konkursowe przy poezji patriotycznej

Spotkanie konkursowe przy poezji patriotycznej

11 Listopada 2022

Tegoroczny VI Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej wprowadził nas w obchody Narodowego Święta Niepodległości i był okazją do wychwalania poprzez poetyckie słowo historii, osiągnięć, miłości do kraju, piękna języka ojczystego, narodowej kultury, tradycji, a także do kultywowania i promowania  wzorców osobowych i zachowania.

Konkurs odbył się dziewiątego listopada w bibliotece szkolnej. Wystąpiło w nim 26 uczniów, którzy zaprezentowali piękne patriotyczne utwory wierszowane, wykazując się recytatorskim talentem.

Jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor Marty Świderek oceniało recytujących w kategorii klas IV -VIII i postanowiło wyróżnić następujących uczniów:

I miejsce - Zuzanna Dziura- V c,

II miejsce - Zuzanna Pikuła- V c,

III miejsce - Iga  Obcarska,- VIII b,

wyróżnienie - Julia Paryż, Oliwia Siegmund, Julia Dudzińska, Kornelia Kumorek.

W kategorii klas I -III  przyznano następujące miejsca:

I miejsce - Hanna Pokraczyńska- III a,

II miejsce - Oliwia Bąk- II c, Wojciech Gienis - II b

III miejsce - Maja Delikowska- III a,  Hana Domagalik - I a,

Laureatów uhonorowano dyplomami i nagrodami, pozostałych uczestników konkursu dyplomami.

Spotkanie konkursowe przy poezji patriotycznejSpotkanie konkursowe przy poezji patriotycznej

Gratulujemy wszystkim wykonawcom wspaniałych występów.