Strona główna/Aktualności/Nagrodzeni w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym (..)

Nagrodzeni w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Powstania Śląskie w Zagłębiu”

30 Maja 2023

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Powstania Śląskie w Zagłębiu”, zorganizowanym przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Będzinie oraz Miasto Czeladź.

Praca Igora Siwka zwyciężyła, a rysunek Alexa Woźniaka został wyróżniony.

Wyżej wymienieni uczniowie przygotowywali tematykę Powstań Śląskich w formie plastycznej pod kierunkiem pani Beaty Machury.  W zrozumieniu problematyki pomogły im między innymi prace literackie z dziedziny regionalizmu np. „Powstania Śląskie a Czeladź”, „Zagłębie Powstań Śląskich”.

Dyplomy, wyróżnienia i nagrody zostały wręczone podczas uroczystości obchodów Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa, dnia 28.05.2023 roku.

Organizatorzy złożyli gratulacje zwycięzcom, do których dołącza się społeczność SP2.

powstania śląskie w Zagłębiu