Strona główna/Aktualności/OPOWIADANIA SZKOLNYCH PISARZY

OPOWIADANIA SZKOLNYCH PISARZY

30 Maja 2023

W marcu 2023 roku nauczycielki: p. Beata Machura i p. Beata Ufnalska zaprosiły uczniów klas 1-8  do udziału w pisarskiej przygodzie - konkursie na opowiadanie, w którym bohaterem jest zwierzątko. Literackiemu wydarzeniu patronował pisarz, autor książek dla dzieci-  Tom Justyniarski, który gościł w naszej szkole na spotkaniu z uczniami.

Zadanie konkursowe polegało na opisaniu przygody, w której jednym z bohaterów (niekoniecznie głównym) jest zwierzątko (zwierzęta): pies, kot, chomik, jeż, koń….

Do pracy literackiej, zgodnej z regulaminem, można było dołączyć własne ilustracje.
Wpłynęło 9 bardzo  ciekawych, wzruszających opowiadań, które zostały oceniane i nagrodzone w trzech kategoriach wiekowych:

Uczniowie klas I - III:

I miejsce- Kamila Kołodziejczyk, klasa 3b

II miejsce- Anastazja Przybylska, klasa 3b

III miejsce- Igor Woźniak, klasa 2b

Uczniowie klas IV - VI:

I miejsce- Igor Siwek, klasa 6b

I miejsce- Julia Bijak, klasa 6b

II miejsce- Emilia Orpych, klasa 6b

II miejsce- Alicja Wielgosik, klasa 5c

Uczniowie klas VII i VIII:

I miejsce- Natalia Szuwała, klasa 8d

II miejsce- Alex Woźniak, klasa 8c

Komisja konkursowa pod przewodnictwem  Pana T. Justyniarskiego doceniła zgodność pracy z tematem, jego rozwinięcie, przedstawienie przyczynowo - skutkowe biegu wydarzeń, obecność słownictwa dynamizującego tok opowiadania, spójność wydarzeń, poprawność językową, ortograficzną, interpunkcyjną, estetykę zapisu oraz poprawność graficzną - rozmieszczenie tekstu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które wręczyła Pani Dyrektor Marta Świderek, a Pan Justyniarski drogą elektroniczną przekazał gratulacje, wyrazy uznania dla młodych literatów i życzenia dalszego rozwoju talentu pisarskiego.

Podkreślił w swej wypowiedzi piękno miłości i szacunku do zwierząt, o której napisali autorzy opowiadań.

Teksty konkursowe można przeczytać w czytelni biblioteki szkolnej.

opowiadania szkolnych pisarzy

Gratulujemy!