Strona główna/Aktualności/Zdobyliśmy puchar!

Zdobyliśmy puchar!

9 Czerwca 2021

Zajęliśmy 3 miejsce w finale Mistrzostw Śląska w trójboju lekkoatletycznym chłopców. Zawody odbyły się na stadionie MOSiR-u Ruda Śląska. Naszą szkołę reprezentowali: Nicolas Korpok, Bartosz Słoka, Antoni Skop, Błażej Rabiński i Piotr Jaroń. Zawodnicy wystartowali w trzech konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłką palantową. Wyniki prób były przeliczane na punkty. Wyprzedziły nas tylko dwie szkoły z Bytomia i Dąbrowy Górniczej, których uczniowie trenują w klasach sportowych o profilu lekkoatletyki. W zawodach uczestniczyło 12 zespołów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Nicolas Korpok, który zajął 2 miejsce wśród wszystkich startujących chłopców. Nasi reprezentanci poprawili swoje rekordy życiowe. Gratulacje !
Dobrze spisały się również dziewczęta zajmując XI miejsce w trójboju lekkoatletycznym. Drużyna wystąpiła w składzie: Natalia Bugajska, Karolina Gwóźdź, Klara Zatońska, Julia Janik, Magdalena Dziedzic, Emilia Grudzińskia. Mimo że nasz zespół był młodszy o rok od przeciwniczek, dziewczęta bardzo dobrze sobie poradziły. Dla wszystkich dziewcząt był to debiut w zawodach lekkoatletycznych. Gratulacje !