Dzień Ziemi w mieście

Po przerwie związanej z pandemią Szkoła Podstawowa nr 2 wspólnie z Wydziałem Rozwoju Miasta i Funduszy Zewnętrznych, powróciła do organizacji Gminnego Konkursu „W zdrowym ciele zdrowy duch”

Dzień Ziemi

W okazji Dnia Ziemi  na godzinach wychowawczych  omawiane były  zagadnienia dotyczące źródeł zanieczyszczeń i sposobów ochrony wody.

Kasa 6a uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Śląskiego

Uczniowie zwiedzili wystawy: Galerię polskiej sztuki nowoczesnej 1800-1945, Światło historii, Górny Śląsk na przestrzeni dziejów,

3 maja obchodzimy Święto Konstytucji.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji:

PROMUJĄ CZYTELNICTWO!

Uczniowie klas I - III wzięli udział w II Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczo - Plastycznym „Projekt okładki do ulubionej lektury”.

Bohaterowie Hymnu na lekcji historii w świetlicy szkolnej.

Dnia 25.04.2022 roku w świetlicy szkolnej odbyły się dla uczniów klas I -III zajęcia otwarte na temat symboli narodowych.

• Pasje i osiągnięcia Malwiny Czajkowskiej z klasy III c i Franciszka Macowicza z klasy V c. Pasje i osiągnięcia Malwiny Czajkowskiej z klasy III c
i Franciszka Macowicza z klasy V c. 2022-04-28

Pasje naszych uczniów

Wyniki konkursu ,,Tradycje Wielkanocne"

Jedenastego kwietnia odbyło się wręczenie dyplomów oraz nagród uczennicom, które przygotowały prace na konkurs plastyczny ,,Tradycje Wielkanocne".

KONKURS LITERACKO - PLASTYCZNY„ ŚWIĄTECZNE KARTKI UBRANE POEZJĄ I OKRASZONE RYSUNKIEM”

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy Pani Agnieszka Podsiedlik - Szałas i Pani Beata Machura kolejny raz postanowiły zachęcić dzieci i młodzież do inspirujących działań twórczych.

I miejsce w piłce ręcznej

Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie w Mistrzostwach powiatu będzińskiego zajmując I miejsce w piłce ręcznej chłopców klas 6 i młodszych.