OGÓLNOPOLSKI KONKURS Pho3nix Active School

Prezentujemy kolejne ćwiczenia konkursowe przygotowane przez ucznia klasy sportowej 8a.Konkursy i zabawy odbywać się będą w nowym terminie 19 - 25 KWIETNIA.

Spotkanie z ekspertem

W ubiegłym tygodniu koło naukowe ,,Inżynierowie Przyszłości” spotkało się online z Panem Krzysztofem Narlochem, który jest inżynierem programistą w centrum rozwojowym firmy APTIV w Krakowie. Celem spotkania było poznanie systemów bezpieczeństwa stosowanych we współczesnych i przyszłych samochodach autonomicznych.

PROFILAKTYKA WAD POSTAWY

W klasach 3a i 3b rozpoczęliśmy działania edukacyjne w ramach kolejnej edycji projektu ,,Lekki Tornister”, którego inicjatorem jest Państwowa Inspekcja Sanitarna

Konkurs poetycki

Za nami pierwszy dzień wiosny. Zatem to doskonały czas, aby podsumować nasz zimowy konkurs poetycki.

„Jesteśmy tym, czym oddychamy”

W nawiązaniu do prowadzonej w mediach kampanii i programu „Czyste Powietrze”, który jest realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Czeladzi włączyli się w działania mające na celu propagowanie postaw proekologicznych wśród społeczności lokalnej.

Konkurs o Kubusiu Puchatku rozstrzygnięty!

Biblioteka szkolna była organizatorem Konkursu dla klas pierwszych na najładniejszą ilustrację do przeczytanego fragmentu książki A. A. Milne’a pt. „Kubuś Puchatek”.

WIOSENNE SIANIE DOBRA

Dnia 19 marca 2021 r. uczniowie klasy Ia i Ib zorganizowali w naszej szkole uroczystość z okazji rozpoczęcia najpiękniejszej pory roku - wiosny. Powitanie jej było połączone z rozpowszechnianiem i szerzeniem wśród ludzi dobrych uczynków

Najsprawniejszy uczeń klasy 3

Sport dla dzieci jest bardzo ważny. To zabawa, rywalizacja i naturalna potrzeba ruchu.

PoczytajMy

Zapraszamy uczniów naszej szkoły, z klas 4-8 do uczestnictwa w projekcie edukacyjnym PoczytajMy, który jest częścią programu „Młodzi w Akcji” organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Wygrana koszykarzy

13 marca w Dąbrowie Górniczej nasi najmłodsi koszykarze pewnie wygrali dwa mecze turniejowe 49-14 i 45-13 z dwoma drużynami z Żor