Wystawa BODY WORLDS to hymn o szacunku do ciała ludzkiego...

Bezprecedensowy sukces  Wystawy BODY WORLDS opiera się na przełomowym procesie plastynacji dr. Gunthera von Hagensa - metodzie konserwacji tkanki anatomicznej  człowieka wynalezionej przez lekarza i anatoma w 1977 r. na Uniwersytecie w Heidelbergu.

I MIEJSCE W KOSZYKÓWCE

29 listopada na hali MOSiR w Czeladzi odbyły się miejskie i międzygminne  Igrzyska Dzieci w koszykówce chłopców.

2023-11-30

Uczniowie SP 2 LAUREATAMI X Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Biblioteka w oczach czytelnika"

Uczniowie klasy 7b: Emilia Orpych, Dominik Orpych oraz Natalia Chabińska z klasy 5c przygotowali pod opieką pani Beaty Machury interesujące i oryginalne konkursowe ujęcia fotograficzne naszej szkolnej biblioteki na  X Wojewódzki Konkurs  "Biblioteka w oczach czytelnika" organizowany przez Okręgową Sekcję Bibliotekarską Związku Nauczycielstwa Polskiego w Katowicach.

Śląskie eliminacje do II Ogólnopolskiej Olimpiady Gier Planszowych IPN

W dniu 23 listopada o godz. 9.00 w Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek w Katowicach rozpoczęły się śląskie eliminacje do II Ogólnopolskiej Olimpiady Gier Planszowych IPN.

Wycieczka VIc do Centrum Powiadamiania Ratunkowego

W dniu 17 listopada uczniowie klasy VI c  udali się wraz z wychowawcą do Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 w Katowicach.

"Podaruj miłe słowo”

21 listopada biblioteka szkolna przygotowała z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień akcję: „Podaruj miłe słowo" i zaprosiła wszystkich odwiedzających czytelnię do jej udziału.

Śląska liga koszykówki U10M

Nasi najmłodsi koszykarze z klas 3 i 2 świetnie spisali na niedzielnym turnieju w Pszczynie.

VII KONKURS RECYTACJI POEZJI PATRIOTYCZNEJ

W naszej szkole po raz siódmy odbył się Konkurs Recytacji Poezji o Tematyce Patriotycznej, który zorganizowały: pani Beata Machura i Pani Ewa Kozieł.

I MIEJSCE W UNIHOKEJU

6 listopada na hali MOSiR w Czeladzi odbyły się miejskie i powiatowe Igrzyska Dzieci w unihokeju dziewcząt i chłopców.

• Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole. Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole.
2023-11-06

Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole.

Od 2008 roku obchodzony jest w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Hasło przewodnie tegorocznego święta brzmiało: „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.