Strona główna/Nasza Szkoła/Projekty/Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie

Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie

W związku ze zbliżającą się 40 rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, uczniowie naszej szkoły pragną uczcić pamięć o tych wydarzeniach poprzez udział w projekcie: „ Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 - Pamiętamy!”.

Nasza szkoła intensywnie przygotowuje się do obchodów 40-rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
Nauczyciele historii uczestniczyli w konferencjach: „Odkrywamy historię Solidarności”, zorganizowanych przez WOM w Katowicach.
Od kilku dni na przewiązce szkolnej możemy oglądać Kącik Patriotyczno-Historyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły: „40 lat po stanie wojennym”, a na telebimie prezentowana jest wystawa tematyczna IPN-u: „Stan wojenny 1981 - 1983”.  Wychowawcy klas wspólnie z uczniami oglądają film pt. „ Nie zabierajcie Mamy”, co stwarza okazję do rozmów o tym trudnym okresie w dziejach naszego kraju, a chętni uczniowie klas IV-VIII próbują swoich sił w konkursie literackim: „ Stan wojenny we wspomnieniach naszych bliskich”. W październiku i listopadzie w klasach VII-ych i VIII-ych będą przeprowadzane lekcje historii i plastyki z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych przygotowanych na tę okoliczność przez IPN.

Ewa Kozieł