Pierwsza wspólna wycieczka uczniów klasy I b.

Uczniowie klasy I b brali udział w wycieczce do agrogospodarstwa „Pod Skałką”, znajdującego się w miejscowości Przybynów, położonej na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej.Dzieci uczestniczyły w starannie przygotowanej, niezapomnianej przygodzie turystyczno- edukacyjnej w tym wyjątkowym miejscu.

Jak pomóc Ziemi?

W ramach realizacji ogólnopolskiego programu „Zielona Ręka” klasy miały za zadanie napisać „ List dla Ziemi”

Osobliwości fizyki

W dniu 21.09.21 aż 51 uczniów klas siódmych i ósmych SP2 uczestniczyło w Osobliwościach Świata Fizyki na Uniwersytecie Śląskim.  Pokazy doświadczeń odbywały się w dwóch salach i były zatytułowane: Fale i Energia.

Erasmus+

Miło nam poinformować, że grupa uczniów z naszej szkoły już w najbliższy poniedziałek uda się z wizytą do naszej partnerskiej szkoły w Portugalii. Podczas kilkudniowego pobytu będziemy realizować zadania w ramach projektu pt. "Inside Out" programu Erasmus+.

III miejsce w biegach przełajowych

Nasi uczniowie zajęli III miejsce w ćwierćfinale wojewódzkim w sztafetowych biegach przełajowych.

SPORT I NAUKA

30 września odbył się pierwszy konkurs pod tajemniczym tytułem: „Sport i nauka, w sumie wygrać to sztuka” o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2

40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

W związku ze zbliżającą się 40 rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, uczniowie naszej szkoły pragną uczcić pamięć o tych wydarzeniach poprzez udział w projekcie: „ Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 - Pamiętamy!”.

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

Jednym z najważniejszych praw demokracji jest możliwość wybierania swoich przedstawicieli, co w realiach szkoły oznacza, że wszyscy uczestniczymy w wyborach przewodniczącego samorządu szkolnego.

Wycieczka do parku

Uczniowie klasy II a i II b, wykorzystując ładną pogodę i uroki jesieni, udali się do parku na lekcję przyrody, która dostarczyła im nie tylko wielu wiadomości, ale również niezapomnianych wrażeń.

Zwycięstwo w XXIV Memoriale im. J. Pawełczyka

W piątek w Parku Jordan odbył się  XXIV Memoriał im. Józefa Pawełczyka.