Kosmiczna podróż

Które dziecko nie marzyło o podróży w kosmos?

11 listopada

11 listopada to bardzo ważna data w życiu każdego Polaka. Szczególnie młode pokolenia powinny poznać historię naszej Ojczyzny. Dlatego uczniowie klas młodszych rozpoczęli realizację projektu ,, Dzieci uczą rodziców” właśnie od tematu ,, Niepodległa Polska”.

KONKURS NA EXLIBRIS BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W październiku zaproponowano uczniom klas 4 - 8 konkurs: graficzne opracowanie znaku naszej biblioteki. Postanowiono zainteresować najstarszą formą sztuki znakowania księgozbioru, promować bibliotekę i czytelnictwo, stworzyć warunki do rozwijania zainteresowań, twórczej wyobraźni i zdolności manualnych uczniów.

Liga koszykówki

Bardzo dobry występ odnotowali młodzi koszykarze na turnieju w Bytomiu. W pierwszym meczu pokonali po wyrównanym pojedynku zespół z Tarnowskich Gór 44-41. W drugim pojedynku pewnie wygrali z UKS MOSM Bytom 67-4.

Najaktywniejsza Październikowa Czytelniczka.

W Październiku - Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych, Biblioteka Szkolna SP2 ogłosiła konkurs na Najaktywniejszego Czytelnika. Poszukiwania osoby, która przeczytała najwięcej książek, dobiegły końca.

BohaterON - włącz historię!

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku - BohaterON - włącz historię!

PUCHARY KURATORA W WOJEWÓDZKIM WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM

Zajęliśmy dwukrotnie II miejsce w wojewódzkim współzawodnictwie sportowym o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty. Dziękujemy naszym uczniom i sportowcom, to dzięki Wam zdobyliśmy puchary. Na wspólnym zdjęciu brakuje naszych absolwentów -  uczniów klasy sportowej 8a.

„Pumpkin Day !”

Królowa jesieni - dynia, zagościła na zajęciach języka angielskiego w klasach pierwszych.

Wycieczka do Wygiełzowa

Dnia 18.10.2021r. klasy czwarte udały się na wycieczkę do Wygiełzowa.

Ogólnopolski projekt edukacyjny

Miło nam poinformować społeczność naszej szkoły, że uczniowie klas pierwszych biorą udział w  ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt. „English Special Days”