Jesień w szkolnym ogrodzie

Od czterech tygodni nasz szkolny ogród zmienia się i nabiera nowych barw. Rozpoczęliśmy od gruntownego posprzątania ogródka.

V Szkolny Konkurs Recytacji Poezji Patriotycznej w SP 2

Zapoczątkowany w 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 SZKOLNY KONKURS RECYTACJI POEZJI O TEMATYCE PATRIOTYCZNEJ, skierowany do uczniów wszystkich klas, obchodził mały jubileusz - 5 edycję

Wyjątkowy list.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisania Listów (9 października) Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej nr 2 zaprosiła uczniów do napisania wspólnego listu.

Mistrzostwo Czeladzi w tenisie stołowym dziewcząt dla SP2

13 października w naszej szkole rozegrane zostały Miejskie Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym Dziewcząt. Po zaciętych meczach pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w składzie: Aleksandra Staszyńska, Pola Lipa i Lena Jakubiak.

WIRUSOOCHRONA W KLASACH 1-3

Zakończyliśmy działania w ramach wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Wirusoochrona”. Wirusy to coś, czego nie widzimy gołym okiem i trudno nam sobie wyobrazić, że w ogóle istnieją.

#CodeWeek

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Wydarzenie, które zorganizowaliśmy, odbyło się pod hasłem „Świat wartości w technologii cyfrowej”.

Ciekawscy drugoklasiści

W tym roku szkolnym uczniowie klasy IIa i IIb biorą udział w projekcie edukacyjnym Uniwersytetu Dzieci w Klasie ,,Ciekawscy drugoklasiści. Ile wiedzy mieści się w głowie?”

„BohaterOn - włącz historię”

Uczniowie klas 1-3 po raz kolejny uhonorowali Powstańców Warszawskich, biorąc udział w konkursie plastycznym.

Wycieczka do Wisły

30 października uczniowie z klasy 7b udali się na wycieczkę do Wisły. Opiekę nad młodzieżą sprawowała wychowawczyni - Pani Agnieszka Podsiedlik Szałas oraz Pani Marta Leszczyńska.

LEKCJA TEATRALNA W KLASIE 7B

Co zrobić, by lekcje języka polskiego były ciekawsze? Odkrywać zdolności i umiejętności naszych uczniów.