I miejsce w Mistrzostwach powiatu w unihokeju chłopców

8-2 takim wynikiem nasi uczniowie wygrali Mistrzostwa powiatu będzińskiego w unihokeju chłopców w kategorii klas 6 i młodszych. Zawody rozegrano 1 grudnia na hali MOSiR w Czeladzi. Awansowaliśmy do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 10 grudnia w Sosnowcu. Gratulujemy.

WARSZTATY Z FUNDACJĄ PHO3NIX

Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach sportowych organizowanych przez Fundację PHO3NIX.

„NASZE WZAJEMNE RELACJE”„NASZE WZAJEMNE RELACJE”

Słów kilka o moim powrocie do szkoły po dłuższym zwolnieniu lekarskim. Tyle radości                       i     wzruszeń, że zapragnęłam się podzielić swoimi przeżyciami.

KONKURS LITERACKI „JESIENNA CHRYZANTEMA”

Za oknem szaro i może trochę ponuro. W sercach jednak dużo ciepłych uczuć i emocji. Warto je przelać na papier. Uczniowie chętnie to uczynili.

• Twórczość Stanisława Lema na XII urodziny szkolnego konkursu „Pięknie czytam”. Twórczość Stanisława Lema
na XII urodziny szkolnego konkursu „Pięknie czytam”. 2021-11-25

Twórczość Stanisława Lema na XII urodziny szkolnego konkursu „Pięknie czytam”.

Dnia 23.11.2021 roku w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Czeladzi odbył się XII szkolny konkurs „Pięknie czytam”,którym chcieliśmyuhonorować literaturęStanisława Lema, podkreślić fakt ustanowienia roku 2021 Rokiem Stanisława Lema, promować czytelnictwo, zdolności recytatorskie uczniów, zainteresować książką ze zbiorów szkolnej biblioteki.

I miejsce w koszykówce chłopców

Nasza szkoła zajęła I miejsce w rozegranych 24 listopada powiatowychIgrzyskach Młodzieży w Koszykówce Chłopców

Jesteśmy uczniami

17 listopada 2021 zapisze się na długo w pamięci uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 w Czeladzi. Po wielu próbach i intensywnych przygotowaniach, dzieci doczekały się uroczystego pasowania na ucznia.

Zwycięstwo w III edycji konkursu ŁOWCY CZĄSTEK.

W ubiegłym tygodniu nasza szkolna drużyna SPINCZ 2 otrzymała statuetki i dyplomy potwierdzające zdobycie I miejsca w III edycji konkursu ŁOWCY CZĄSTEK, w kategorii LIGA

• Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej - projekt czytelniczy dla uczniów klaspierwszych Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej
- projekt czytelniczy dla uczniów klaspierwszych 2021-11-22

Klasa I a, I b iIc uczestniczyła w projekcie zainicjowanym przez bibliotekę szkolną, którego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, książką, biblioteką, zachęcenie do korzystania z wypożyczalni i czytelni, rozwijanie zdolności plastycznych oraz popularyzacja czytania jako formy spędzania wolnego czasu.

Unihokej

W dniu 10 listopada 2021 r. w hali MOSiR w Czeladzi odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt i chłopców