Niesiemy pomoc

W naszych domach trwają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas będzie to czas pełen radości spędzony w rodzinnym gronie. Jednak tuz obok nas żyją ludzie, których myśl o Świętach napawa smutkiem i obawą.

MIKOŁAJKI

6 grudnia do naszej szkoły zawitał niespodziewany gość. Chociaż, czy taki niespodziewany? Dzieciaki już od kilku dni nie mówiły o niczym innym, jak tylko o mikołajkach.

KLASA 4B TWORZY KOMIKS

Okazało się, że szkolna lektura może stać się inspiracją do twórczego działania dla naszych uczniów

DYSKOTEKA KLASY 7B

Uczniowie z klasy 7b piątkowe popołudnie (26 listopada) spędzili w szkole. Co się wtedy działo? Sala lekcyjna stała się na kilka godzin salą dyskotekową.

Dzień Pluszowego Misia

25.11.2021 roku nauczyciele świetlicy szkolnej zorganizowali dla klas pierwszych obchody Dnia Pluszowego Misia. Uczennice klasy trzeciej przybliżyły historię powstania święta, recytowały wiersze o misiu

Spotkanie andrzejkowe

Człowiek często myśli o tym, co go w życiu spotka, planuje, marzy. Dzieci marzą o sukcesach w nauce, w sporcie czy o fajnych kolegach i nowych zabawkach. Czasami uciekamy się do wróżb i magii, aby poznać naszą przyszłość.

AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO W BADMINTONIE

2grudnia 2021 r. w hali MOSiR w Czeladzi odbył się półfinał wojewódzkiw ramach Igrzyska Dzieci(kategoria klas 6 i młodszych) w badmintonie dziewcząt.

Wyciągnij rękę do naszej planety...

Edukacja ekologiczna w Szkole Podstawowej nr 2 zawsze towarzyszyła nauczaniu dzieci i młodzieży. W tym roku przystąpiliśmy do realizacji zadań w ramach ogólnopolskiego programu „Zielona ręka” promowanego przez Fundację Ekologiczną Gaja. Wykonaliśmy 5 zadań.

II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Koszykówce Dziewcząt

Dnia 29 listopada w Będzinie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w koszykówce dziewcząt. Nasza szkoła w składzie: Maja Górczyńska, Wiktoria Płatek, Amelia Kubinek, Alicja Żebrowska, Katarzyna Świder, Oliwia Jaszczerska, Lena Pydzik, Natalia Bedyk, Oliwia Marcinkowska, Marlena Krawczuk zajęła drugie miejsce dzięki czemu awansowała do kolejnego etapu rozgrywek.

I miejsce w Mistrzostwach powiatu w unihokeju chłopców

8-2 takim wynikiem nasi uczniowie wygrali Mistrzostwa powiatu będzińskiego w unihokeju chłopców w kategorii klas 6 i młodszych. Zawody rozegrano 1 grudnia na hali MOSiR w Czeladzi. Awansowaliśmy do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 10 grudnia w Sosnowcu. Gratulujemy.